Poznań: tłumy wiernych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia


Tłumy wiernych modliły się w poznańskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podczas uroczystej Mszy św. połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Jana Pawła II do tej świątyni. – Niech obecność relikwii w tym sanktuarium ciągle nas mobilizuje do większej miłości wobec bliźnich – mówił w homilii bp Grzegorz Balcerek.
Mszę św. poprzedziły Koronka do Bożego Miłosierdzia i odczytanie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez bł. Jana Pawła II.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przypomniał, że Bóg jest pełen miłosierdzia i przebaczenia. – Miłosierdzie jest największym przymiotem Bożym i jest obecne od początku w dziele stworzenia – zaznaczył kaznodzieja. Najpełniej zostało objawione w Chrystusie. Tylko Chrystus jest zdolny zaleczyć wszystkie rany cielesne i duchowe człowieka. – Miłosierdzie Boże jest ratunkiem dla świata oszalałego w popełnianiu zła i skazującego się na samozagładę – podkreślił kaznodzieja.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zwrócił uwagę, że Pan Bóg przeprowadził dzieło miłosierdzia przez naszych wielkich rodaków: św. s. Faustynę, bł. ks. Michała Sopoćkę i bł. Jana Pawła II. – Bez tych wielkich świętych nie byłoby dzieła miłosierdzia w formie, jaka przyjęła się w całym Kościele na ziemi – podkreślił kaznodzieja. Przypomniał, że dzieło miłosierdzia jest „darmo dane i niezasłużone”. Jest też zaproszeniem dla każdego człowieka do czynienia miłosierdzia wobec innych ludzi. Bp Balcerek zauważył, że czyn, słowo i modlitwa to sposoby realizacji miłosierdzia, które można odnaleźć w „Dzienniczku” s. Faustyny. – W tym zawiera się pełnia miłosierdzia – stwierdził kaznodzieja.
Przypomniał też, że bł. Jan Paweł II widział ratunek dla świata w budowaniu cywilizacji miłości. – Niech bł. Jan Paweł II pomoże budować Królestwo Boże w naszych rodzinach, parafiach w naszym mieście i ojczyźnie – modlił się bp Balcerek.
msz / Poznań
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 15 kwietnia 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski